Disainiööl Thulema salongis

6. september 2018

Kutsume sind osa võtma Disainiöö üritustest Thulema salongis 12. ja 13. septembril.
Seekordsed külalised ja lektorid keskenduvad inimsõbralikkusele kontoris ja ruumis üldisemalt: Martin Pärn räägib uutest suundumustest tööruumi korraldamisel, Valdo Ruul tutvustab inimesekeskse valgustuse ideed ning Karsten Buchfelner Wagnerist tutvustab disainiauhindadega pärjatud innovaatilisi toole, mida on võimalik ka kohapeal proovida. Täpsema sisututvustuse ja ajakava leiad allpool.

Tule ning veeda mõnusalt aega meie hubases salongis Pärnu mnt 158, Tallinnas, suhtle oma ala proffidega ning lase end uutest ideedest inspireerida!

Disainiöö festivali nädalal, 10.-14. septembril oleme avatud tavalisest kauem: 9-18.

12. septembril 2018. a. kell 14

Inimesekeskne valgustus / Human Centric Lighting

Valgusel on suur mõju inimestele. Valgus stimuleerib meid ja mõjutab meie meeleolu ja aktiivsuse taset. Inimesekeskse valgustuse lahendused toetavad inimeste ööpäevast rütmi, parandavad keskendumisvõimet, ennetavad unehäireid ja parandavad meie üldist heaolu. Selline uue valguse kasutamine on saanud võimalikuks tänu uutele teadmistele valguse bioloogilise mõju kohta ja hiljutistele valgustustehnoloogia uuendustele.

Teemat ja võimalusi tutvustab Valdo Ruulning esitleme Glamoxi ja Luxo nutikaid valgusteid ning valgusjuhtimissüsteeme.

Lisa Facebook’i üritus oma kalendrisse

13. septembril 2018. a. kell 13

Homne kontor

Tänane töö nõuab uusi tavasid ja homseid ruume. Thulema tootepere peamine autorMartin Pärn (Iseasi) räägib sellest, kuidas me peatselt kontoris töötame.

13. septembril 2018. a. kell 14

Well-being in All Areas

Ka kõige mugavam tool muutub ebamugavaks, kui seal pikalt istuda. Seevastu istudes liikuvuses püsimine ei lase tüüpilistel istuvast tööst tulenevatel vaevustel tekkida. Saksa tootja Wagner on tuntud oma dünaamiliste toolide poolest, mis aitavad selja tervist hoida.
Karsten Buchfelner tutvustab Wagneri värskeid kuid juba paljude disainiauhindadega pärjatud innovaatilisi toole.

Lisa Facebook’i üritus oma kalendrisse

Loe edasi Sulge

Tulekul: Thulema kontorimööblit näeb teleekraanidel

12. detsember 2017

2018. aasta sügisel ETV eetrisse jõudva telesarja “Pank” meeskond on avaldanud esimesed kaadrid, mis lasevad eesootavast pisut aimu saada. Seriaali keskmes olevat jõukat panka sisustab Thulema aegumatu mööbel.

Seriaal “Pank” asetab fookusesse ühe riigi, kahe panga ja terve rea inimeste võidud ning kaotused. Kümne tunni jooksul rullub vaatajate ees lahti draama 1990ndate Eestist: spetsiifilisest ajajärgust, mis jättis kõigisse jälje − kellesse haava, kellesse jumaliku käepuudutuse.

Seriaal jõuab eetrisse 2018. aasta septembris ERR-is. Sari valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

“Riigis, kus leiba sai talongiga ning restorani pääsemiseks oli vaja šveitserile 25 rubla anda, muutus ühel hetkel kõik. Tänavatele tuli suhkruvatt ja erataksod, valuutapoodidest võis osta sulejopesid ja sukkpükse, igaüks võis erastada korteri või teha oma firma. Mõned tegid oma panga,” seisab telesarja Facebooki lehel oleva treileri kirjelduses.

Loe edasi Sulge

Kitman Thulema AS krediidireiting on kõrge

29. august 2017

Creditinfo Eesti AS on 2016. aasta majandustulemuste põhjal andnud hinnangu, et Kitman Thulema AS kuulub kõrge krediidireitinguga ettevõtete hulka! See on märk sellest, et Kitman Thulema AS on tugev ja usaldusväärne ettevõte, kellel on suurepärased finantsnäitajad, positiivne taustinformatsioon ja hea maksekäitumine. Kõrge reitinguga ettevõtteid on Eestis vaid 18%.

Allikas: Creditinfo Eesti AS

Loe edasi Sulge

ÕPILASE TÖÖKOHT

10. august 2017

Peatselt algava kooliaasta puhul pakume komplekti KROGi seeriast hea hinnaga: 139€ (hind sisaldab käibemaksu; tavahind 174€).
Töökoht sisaldab terashalli lauaplaati, helehalli lauaalust riiulit arvuti ja raamatute tarvis ning halle jalgu (RAL 9006).

Kui koolile veel mõelda ei taha, siis laua tellimisega on aega veel septembri lõpuni!

PS. Loe koolilapsele sobiva mööbli kohta Õhtulehe erist “TERE, KOOL!”.

Loe edasi Sulge

Töökohapõhine õpe Eestis ja Euroopas.

7. märts 2016

Märtsi alguses käis meie turundusjuht Maria Tiidus Saksamaal Berliinis tutvumas duaalse kutseharidussüsteemiga. Visiidi raames arutleti kaubanduskodade ja majanduse rolli üle. Milline näeb välja töökohapõhine õpe Saksamaal? Põhierinevuseks võib tuua kutsesuunitluse protsessi alguse põhikoolis 7. klassis. Majandus dikteerib, mis alade inimesi koolitada on vaja. Töötuse määr on Berliinis madalaim. Selge on see, et antud süsteemi üks ühele Eestisse ületoomine ei saa olla ja ei olegi mõistlik. Küll aga on meil võimalus üle tuua printsiip, et ettevõte peaks tegema palju suuremat koostööd kõrgkoolidega. Mida rohkem kaasata ettevõtteid kutseõppesse, seda suurem on tõenäosus, et kutseõpe hakkab liikuma soovitud suunas ja pakkumise ja nõudluse vahel tekib omavaheline loogiline seos. Kitman Thulema eesmärk on aidata kaasa kutseõppe taseme tõusule ja pakkuda oma ettevõttes õppuritele võimalikult palju praktilisi oskusi. Oleme huvitatud kahesuunalisest koostööst kõrgkoolidega – võtta noori vastu enda ettevõttesse õppima ja samuti pakkuda oma ettevõtte töötajatele täiendõppe võimalusi.

Loe edasi Sulge

Ilo Rannu: muudatusi ei tasu karta!

22. veebruar 2016

Mööblitootja Kitman Thulema AS tähistab 80. tegevusaastat. Ettevõte on aastakümnete jooksul teinud läbi mitmeid kannapöördeid: tootmist alustati atradest ja loorehadest, seejärel jalgrataste ja autode valmistamine, mille asemel pärast kolhoosikorda leiti uus nišš, astudes sisuliselt toiduainetööstusesse. „Meie näitel võib öelda, et muudatusi ei tasu karta ning avatud meel toob edu,“ ütleb ettevõtte juht Ilo Rannu.

Kitman Thulema juured ulatuvad 1936. aastal asutatud ETK Kopli Metalitehasesse, mis tootis põllumajandusseadmeid ning jalgrattaid. Tehases pandi kokku isegi puitraamil autosid, millest tänaseks kahjuks küll ühtki säilinud pole. 1944. aastal avanes idaturg ning nn rasketööstus koos jalgratastega koliti mujale nõukogude liitu. Aastal 1953 otsis ettevõte uut väljundit, milleks sai leivatööstusseadmete tegemine ehk sisuliselt astuti põllult pagariärri. Neid tooteid valmistas tehas ligi 40 aastat.

Kaubandussisustuse suurtootmiseni jõuti aastal 1969, mil püsti sai pulbervärvimisliin. Täna on Kitman Thulema põhitegevusi kaks: ühiskondlike ruumide sisustuslahenduste kavandamine ja teostamine ning külmatehnilised terviklahendused. Büroo- ja ühiskondliku mööblitooteseeriaid aitab pakkuda kuus aastat tagasi omandatud kaubamärk Thulema.

Üks suurem muutuste aeg oli kindlasti 1991. aasta, mil ettevõte ümber struktureeriti ning 700 töötajast lahkus üle poole. Just sel ajal algas ka taas müük läände – esimeste klientide seas oli Soome saunakerisetootja Harvia OY, kellega kestab koostöö tänaseni. Ilo Rannu kiidab partnerit, kes õpetas, kuidas eksportida ning välisturgudel töötada. Praegu ekspordib ettevõte oma toodangut peamiselt Soome, Taani, Rootsi, Venemaale, Prantsusmaale, Lätti ja Leetu.

Oluline on luua väärtust, mitte seda ringi jagada

„Aktiivsemalt alustasime kaubandussisustusega 16 aastat tagasi ning seda aega võib pidada samuti üheks meie suureks muutuste ajaks: palgad tõusid mürinal ja odava allhankega ei elanud ära. Seega pidime midagi välja mõtlema ning otsustasime ühiskondliku mööbli kasuks,“ meenutab Rannu, lisades, et suund oli õige, ollakse hästi kohanenud ning alati püütakse näha raskustes pigem uut võimalust, mitte probleeme.

„Kogu äri liigub täna rohkem teenuse poole. Ühelt poolt kõik nagu muutub ja teisalt kordub, aga palju metsikuma tempoga kui kunagi varem. Meie jaoks on oluline luua väärtust, mitte seda ringi jagada. Oleme motiveeritud trende ja nutikaid asju looma, sest selleks, et midagi muutuks, peab ise midagi muutma,“ räägib Rannu ja toob viimaseks Kitman Thulema lennukaks näiteks disainerite inkubaatori ehk Mööbli lennuvälja, millest abil püütakse siduda disaini Eestiga ja luua rohkem lisandväärtusega tooteid. Noorele tootedisainerile annab Mööbli lennuvälja projekt hea stardipaketi ning kasulikud tutvused.

Kitman Thulema töötajatele meeldivad kiiksuga asjad. Näiteks Eesti Vabariigi alguses valmistati rootslastele 3500 Eesti krooni maksvaid üliturvalisi postkaste, mida läks sinna koormate kaupa. E-kirjad muidugi tapsid selle äri, aga rootslased olid vaimustuses topelt põhjaga postkastidest, mille puhul jäi võõra silmale teadmata, kas post on tulnud või ei.

„See ongi meie tugevus – luua põnevaid insener-tehnilisi lahendusi. Üldse on Eestis liiga vähe inimesi masstoodangu tegemiseks ning kuna ressurssi on vähe, on töö kallis. Selle kaalub aga üles meie nutikus ja oskus integreerida nutikaid lahendusi oma teenustesse ja toodetesse, ise samal ajal identiteeti kaotamata,“ räägib Rannu.

Tootmisettevõtte investeeringud on alati riskiga seotud

Kuna Kitman Thulema toodab rohkem, kui Eesti suudab vastu võtta, on eksport nende puhul väga olulisel kohal, moodustades umbes poole toodangust. Et kaugele jõuda, tuleb aga leida rahalisi vahendeid arenemiseks ning mullu investeeritigi ettevõttesse palju: Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse abil suurendati umbes kaks korda võimekust, vahetati välja vana tehnoloogia, automatiseeriti juhtimist ja infosüsteeme. Investeeringu kogumaht oli neli miljonit eurot.

„Tootmisettevõtete jaoks on investeerimine alati riskirohke: esiteks on rahapaigutused väga suured, teiseks areneb tehnoloogia nii kiirelt, et alati on olemas risk seda raha mitte tagasi teenida. See on ka põhjus, miks on tekkinud niipalju niiölda vahendusettevõtteid, kel endal tootmist pole, tellivad erinevatelt firmadelt detaile, panevad need kokku ning tegelevad laias laastus hoopis logistikaga,“ selgitab Rannu.

Tulevik on tema sõnul selgelt seotud tööstusrevolutsiooniga, mis muudab kõik automaatsemaks ning vähendab inimeste osakaalu tootmises. Ta toob näite, et täiesti uue pöörde võtab tootmine näiteks siis, kui 3D-s suudetakse printida korraga juba kahe erineva sulamistemperatuuriga materjali nagu plastikut ja metalli.

Kitman Thulema AS on Eesti kapitalil põhinev pikaajalise tootmiskogemusega ning kaasaegse tehnoloogiaga juhtiv kaubandussisustuse arendaja, tootja ja turustaja Eestis. Ettevõtte omanikuks on investeerimis- ja valdusettevõte NG Investeeringud. Kitman Thulemas töötab 165 inimest.

Loe edasi Sulge

Kitman Thulema käivitas uue loodussõbraliku viimistlustehnoloogia

17. september 2015

Augustis käivitasime tootmises uue pulbertehnoloogial põhineva viimistlusliini. Uus tehnoloogia võimaldab võrreldes varasemaga viia sisse mitmed olulised kvaliteeti mõjutavad muudatused. Paraneb viimistluse kvaliteet, kasvab üldine tootlikkus ja mis kõige olulisem – tänu detailide fosfaadivabale eeltöötlemisele väheneb kahjulik mõju keskkonnale.

Eeltöötluse eesmärk on puhastada töödeldud materjalilt kogu mustus, rasv ja osakesed enne viimistlust. Lisaks annab eeltöötlus värvile soodsa nakkepinna ja parandab  viimistletavate detailide korrosioonikindlust. Traditsiooniliselt on värvimise eeltöötlusena sisetingimustesse paigaldataval mööbli metallosadel kasutatud nn raudfosfaatimist, mis oli senini ka meil kasutusel. See aga on keskkonnale kahjuliku mõjuga, kuna sisaldab suures koguses fosforhappeid ehk fosfaate. Fosfaadid põhjustavad veekogude tugevat eutrofeerumist ja seetõttu on EL keelanud nende kasutamise näiteks kodumajapidamises kasutatavates pesuvahendites. Raudfosfaatimine toodab ka palju sadet, mida tuleb käsitleda ohtliku jäätmena. Uus tehnoloogia ja meetod ei sisalda fosfaate, ka pesuaine pindaktiivne aine on täiesti biolagunev – sellega oleme suutnud koormuse keskkonnale minimaliseerida.

Uut tehnoloogiat kasutame laudade ja kontorimööbli, riiulite, koolimööbli ja pehme mööbli tarbeks erinevate detailide tootmisel.

Uue viimistlusliini võtsime kasutusele EASi programmi „Suurinvestori toetus tööstusettevõtjale“ kaasabil, mille käigus tehti Kitman Thulema tootmistehnoloogiasse investeering mahuga 3,24 mil eur, millest toetus moodustas 800 000 eur, ülejäänud oli omafinantseering.

Loe edasi Sulge