Bruno järelkaja

15. oktoober 2018

Elukeskkondliku toote kategoorias hakkas silma avatud planeeringuga töökeskkonna mööbelÜha enam räägitakse avatud kontoriruumi eeliste kõrval ka puudustest: süvenenult tööd teha on võimatu, kaob privaatsus, pidev mürataust tekitab stressi. See on põhjus, miks mõeldakse välja helisummutavaid ja ruumis eralduda võimaldavaid tooteid.

Selle konkursi heaks näiteks on tooted, mis on valminud kvaliteedi poolest tuntud tootjate ja disainerite koostöös. Pehme mööbli seeria August (disainer Pent Talvet, tootja Softrend) koosneb kõrgete helisummutavate seinte ja katusega tugitoolidest ning diivanitest, mis lubavad ruumi luua eri suuruses privaatseid saarekesi. Diivanite-tugitoolide sari Nesto (disainer Martin Saar, tootja Borg) aitab tekitada mikrokeskkonna privaatseks tööks või puhkuseks. Sellesse rubriiki klapib ka töölaua tööstuslikust vildist sirm Somus (disainer Liisa Kuusik, tootja Kitman Thulema), mis aitab summutada heli ja näeb ka esteetiline välja.

Ene Läkk “Luua või mitte luua? Uue toote küsimus”, Sirp 28.09.2018

Loe edasi Sulge

Disainiööl Thulema salongis

6. september 2018

Kutsume sind osa võtma Disainiöö üritustest Thulema salongis 12. ja 13. septembril.
Seekordsed külalised ja lektorid keskenduvad inimsõbralikkusele kontoris ja ruumis üldisemalt: Martin Pärn räägib uutest suundumustest tööruumi korraldamisel, Valdo Ruul tutvustab inimesekeskse valgustuse ideed ning Karsten Buchfelner Wagnerist tutvustab disainiauhindadega pärjatud innovaatilisi toole, mida on võimalik ka kohapeal proovida. Täpsema sisututvustuse ja ajakava leiad allpool.

Tule ning veeda mõnusalt aega meie hubases salongis Pärnu mnt 158, Tallinnas, suhtle oma ala proffidega ning lase end uutest ideedest inspireerida!

Disainiöö festivali nädalal, 10.-14. septembril oleme avatud tavalisest kauem: 9-18.

12. septembril 2018. a. kell 14

Inimesekeskne valgustus / Human Centric Lighting

Valgusel on suur mõju inimestele. Valgus stimuleerib meid ja mõjutab meie meeleolu ja aktiivsuse taset. Inimesekeskse valgustuse lahendused toetavad inimeste ööpäevast rütmi, parandavad keskendumisvõimet, ennetavad unehäireid ja parandavad meie üldist heaolu. Selline uue valguse kasutamine on saanud võimalikuks tänu uutele teadmistele valguse bioloogilise mõju kohta ja hiljutistele valgustustehnoloogia uuendustele.

Teemat ja võimalusi tutvustab Valdo Ruulning esitleme Glamoxi ja Luxo nutikaid valgusteid ning valgusjuhtimissüsteeme.

Lisa Facebook’i üritus oma kalendrisse

13. septembril 2018. a. kell 13

Homne kontor

Tänane töö nõuab uusi tavasid ja homseid ruume. Thulema tootepere peamine autorMartin Pärn (Iseasi) räägib sellest, kuidas me peatselt kontoris töötame.

13. septembril 2018. a. kell 14

Well-being in All Areas

Ka kõige mugavam tool muutub ebamugavaks, kui seal pikalt istuda. Seevastu istudes liikuvuses püsimine ei lase tüüpilistel istuvast tööst tulenevatel vaevustel tekkida. Saksa tootja Wagner on tuntud oma dünaamiliste toolide poolest, mis aitavad selja tervist hoida.
Karsten Buchfelner tutvustab Wagneri värskeid kuid juba paljude disainiauhindadega pärjatud innovaatilisi toole.

Lisa Facebook’i üritus oma kalendrisse

Loe edasi Sulge

Tulekul: Thulema kontorimööblit näeb teleekraanidel

12. detsember 2017

2018. aasta sügisel ETV eetrisse jõudva telesarja “Pank” meeskond on avaldanud esimesed kaadrid, mis lasevad eesootavast pisut aimu saada. Seriaali keskmes olevat jõukat panka sisustab Thulema aegumatu mööbel.

Seriaal “Pank” asetab fookusesse ühe riigi, kahe panga ja terve rea inimeste võidud ning kaotused. Kümne tunni jooksul rullub vaatajate ees lahti draama 1990ndate Eestist: spetsiifilisest ajajärgust, mis jättis kõigisse jälje − kellesse haava, kellesse jumaliku käepuudutuse.

Seriaal jõuab eetrisse 2018. aasta septembris ERR-is. Sari valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

“Riigis, kus leiba sai talongiga ning restorani pääsemiseks oli vaja šveitserile 25 rubla anda, muutus ühel hetkel kõik. Tänavatele tuli suhkruvatt ja erataksod, valuutapoodidest võis osta sulejopesid ja sukkpükse, igaüks võis erastada korteri või teha oma firma. Mõned tegid oma panga,” seisab telesarja Facebooki lehel oleva treileri kirjelduses.

Loe edasi Sulge

Kitman Thulema AS krediidireiting on kõrge

29. august 2017

Creditinfo Eesti AS on 2016. aasta majandustulemuste põhjal andnud hinnangu, et Kitman Thulema AS kuulub kõrge krediidireitinguga ettevõtete hulka! See on märk sellest, et Kitman Thulema AS on tugev ja usaldusväärne ettevõte, kellel on suurepärased finantsnäitajad, positiivne taustinformatsioon ja hea maksekäitumine. Kõrge reitinguga ettevõtteid on Eestis vaid 18%.

Allikas: Creditinfo Eesti AS

Loe edasi Sulge

ÕPILASE TÖÖKOHT

10. august 2017

Peatselt algava kooliaasta puhul pakume komplekti KROGi seeriast hea hinnaga: 139€ (hind sisaldab käibemaksu; tavahind 174€).
Töökoht sisaldab terashalli lauaplaati, helehalli lauaalust riiulit arvuti ja raamatute tarvis ning halle jalgu (RAL 9006).

Kui koolile veel mõelda ei taha, siis laua tellimisega on aega veel septembri lõpuni!

PS. Loe koolilapsele sobiva mööbli kohta Õhtulehe erist “TERE, KOOL!”.

Loe edasi Sulge

Töökohapõhine õpe Eestis ja Euroopas.

7. märts 2016

Märtsi alguses käis meie turundusjuht Maria Tiidus Saksamaal Berliinis tutvumas duaalse kutseharidussüsteemiga. Visiidi raames arutleti kaubanduskodade ja majanduse rolli üle. Milline näeb välja töökohapõhine õpe Saksamaal? Põhierinevuseks võib tuua kutsesuunitluse protsessi alguse põhikoolis 7. klassis. Majandus dikteerib, mis alade inimesi koolitada on vaja. Töötuse määr on Berliinis madalaim. Selge on see, et antud süsteemi üks ühele Eestisse ületoomine ei saa olla ja ei olegi mõistlik. Küll aga on meil võimalus üle tuua printsiip, et ettevõte peaks tegema palju suuremat koostööd kõrgkoolidega. Mida rohkem kaasata ettevõtteid kutseõppesse, seda suurem on tõenäosus, et kutseõpe hakkab liikuma soovitud suunas ja pakkumise ja nõudluse vahel tekib omavaheline loogiline seos. Kitman Thulema eesmärk on aidata kaasa kutseõppe taseme tõusule ja pakkuda oma ettevõttes õppuritele võimalikult palju praktilisi oskusi. Oleme huvitatud kahesuunalisest koostööst kõrgkoolidega – võtta noori vastu enda ettevõttesse õppima ja samuti pakkuda oma ettevõtte töötajatele täiendõppe võimalusi.

Loe edasi Sulge