Bruno järelkaja

15. oktoober 2018

Elukeskkondliku toote kategoorias hakkas silma avatud planeeringuga töökeskkonna mööbelÜha enam räägitakse avatud kontoriruumi eeliste kõrval ka puudustest: süvenenult tööd teha on võimatu, kaob privaatsus, pidev mürataust tekitab stressi. See on põhjus, miks mõeldakse välja helisummutavaid ja ruumis eralduda võimaldavaid tooteid.

Selle konkursi heaks näiteks on tooted, mis on valminud kvaliteedi poolest tuntud tootjate ja disainerite koostöös. Pehme mööbli seeria August (disainer Pent Talvet, tootja Softrend) koosneb kõrgete helisummutavate seinte ja katusega tugitoolidest ning diivanitest, mis lubavad ruumi luua eri suuruses privaatseid saarekesi. Diivanite-tugitoolide sari Nesto (disainer Martin Saar, tootja Borg) aitab tekitada mikrokeskkonna privaatseks tööks või puhkuseks. Sellesse rubriiki klapib ka töölaua tööstuslikust vildist sirm Somus (disainer Liisa Kuusik, tootja Kitman Thulema), mis aitab summutada heli ja näeb ka esteetiline välja.

Ene Läkk “Luua või mitte luua? Uue toote küsimus”, Sirp 28.09.2018

Loe edasi Sulge

Disainiööl Thulema salongis

6. september 2018

Kutsume sind osa võtma Disainiöö üritustest Thulema salongis 12. ja 13. septembril.
Seekordsed külalised ja lektorid keskenduvad inimsõbralikkusele kontoris ja ruumis üldisemalt: Martin Pärn räägib uutest suundumustest tööruumi korraldamisel, Valdo Ruul tutvustab inimesekeskse valgustuse ideed ning Karsten Buchfelner Wagnerist tutvustab disainiauhindadega pärjatud innovaatilisi toole, mida on võimalik ka kohapeal proovida. Täpsema sisututvustuse ja ajakava leiad allpool.

Tule ning veeda mõnusalt aega meie hubases salongis Pärnu mnt 158, Tallinnas, suhtle oma ala proffidega ning lase end uutest ideedest inspireerida!

Disainiöö festivali nädalal, 10.-14. septembril oleme avatud tavalisest kauem: 9-18.

12. septembril 2018. a. kell 14

Inimesekeskne valgustus / Human Centric Lighting

Valgusel on suur mõju inimestele. Valgus stimuleerib meid ja mõjutab meie meeleolu ja aktiivsuse taset. Inimesekeskse valgustuse lahendused toetavad inimeste ööpäevast rütmi, parandavad keskendumisvõimet, ennetavad unehäireid ja parandavad meie üldist heaolu. Selline uue valguse kasutamine on saanud võimalikuks tänu uutele teadmistele valguse bioloogilise mõju kohta ja hiljutistele valgustustehnoloogia uuendustele.

Teemat ja võimalusi tutvustab Valdo Ruulning esitleme Glamoxi ja Luxo nutikaid valgusteid ning valgusjuhtimissüsteeme.

Lisa Facebook’i üritus oma kalendrisse

13. septembril 2018. a. kell 13

Homne kontor

Tänane töö nõuab uusi tavasid ja homseid ruume. Thulema tootepere peamine autorMartin Pärn (Iseasi) räägib sellest, kuidas me peatselt kontoris töötame.

13. septembril 2018. a. kell 14

Well-being in All Areas

Ka kõige mugavam tool muutub ebamugavaks, kui seal pikalt istuda. Seevastu istudes liikuvuses püsimine ei lase tüüpilistel istuvast tööst tulenevatel vaevustel tekkida. Saksa tootja Wagner on tuntud oma dünaamiliste toolide poolest, mis aitavad selja tervist hoida.
Karsten Buchfelner tutvustab Wagneri värskeid kuid juba paljude disainiauhindadega pärjatud innovaatilisi toole.

Lisa Facebook’i üritus oma kalendrisse

Loe edasi Sulge

Tulekul: Thulema kontorimööblit näeb teleekraanidel

12. detsember 2017

2018. aasta sügisel ETV eetrisse jõudva telesarja “Pank” meeskond on avaldanud esimesed kaadrid, mis lasevad eesootavast pisut aimu saada. Seriaali keskmes olevat jõukat panka sisustab Thulema aegumatu mööbel.

Seriaal “Pank” asetab fookusesse ühe riigi, kahe panga ja terve rea inimeste võidud ning kaotused. Kümne tunni jooksul rullub vaatajate ees lahti draama 1990ndate Eestist: spetsiifilisest ajajärgust, mis jättis kõigisse jälje − kellesse haava, kellesse jumaliku käepuudutuse.

Seriaal jõuab eetrisse 2018. aasta septembris ERR-is. Sari valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

“Riigis, kus leiba sai talongiga ning restorani pääsemiseks oli vaja šveitserile 25 rubla anda, muutus ühel hetkel kõik. Tänavatele tuli suhkruvatt ja erataksod, valuutapoodidest võis osta sulejopesid ja sukkpükse, igaüks võis erastada korteri või teha oma firma. Mõned tegid oma panga,” seisab telesarja Facebooki lehel oleva treileri kirjelduses.

Loe edasi Sulge

Kitman Thulema käivitas uue loodussõbraliku viimistlustehnoloogia

17. september 2015

Augustis käivitasime tootmises uue pulbertehnoloogial põhineva viimistlusliini. Uus tehnoloogia võimaldab võrreldes varasemaga viia sisse mitmed olulised kvaliteeti mõjutavad muudatused. Paraneb viimistluse kvaliteet, kasvab üldine tootlikkus ja mis kõige olulisem – tänu detailide fosfaadivabale eeltöötlemisele väheneb kahjulik mõju keskkonnale.

Eeltöötluse eesmärk on puhastada töödeldud materjalilt kogu mustus, rasv ja osakesed enne viimistlust. Lisaks annab eeltöötlus värvile soodsa nakkepinna ja parandab  viimistletavate detailide korrosioonikindlust. Traditsiooniliselt on värvimise eeltöötlusena sisetingimustesse paigaldataval mööbli metallosadel kasutatud nn raudfosfaatimist, mis oli senini ka meil kasutusel. See aga on keskkonnale kahjuliku mõjuga, kuna sisaldab suures koguses fosforhappeid ehk fosfaate. Fosfaadid põhjustavad veekogude tugevat eutrofeerumist ja seetõttu on EL keelanud nende kasutamise näiteks kodumajapidamises kasutatavates pesuvahendites. Raudfosfaatimine toodab ka palju sadet, mida tuleb käsitleda ohtliku jäätmena. Uus tehnoloogia ja meetod ei sisalda fosfaate, ka pesuaine pindaktiivne aine on täiesti biolagunev – sellega oleme suutnud koormuse keskkonnale minimaliseerida.

Uut tehnoloogiat kasutame laudade ja kontorimööbli, riiulite, koolimööbli ja pehme mööbli tarbeks erinevate detailide tootmisel.

Uue viimistlusliini võtsime kasutusele EASi programmi „Suurinvestori toetus tööstusettevõtjale“ kaasabil, mille käigus tehti Kitman Thulema tootmistehnoloogiasse investeering mahuga 3,24 mil eur, millest toetus moodustas 800 000 eur, ülejäänud oli omafinantseering.

Loe edasi Sulge

Lae alla DWG tööriistakomplekt!

4. september 2015

Igapäevase töö kiiremaks ja mugavamaks tegemiseks soovime Sulle kinkida paremad tööriistad. Meil on valminud rakendus ThulemaCAD , mis võimaldab kasutada kõiki Thulema tooteid 2D või 3D projekteerimises AutoCADi keskkonnas. Rakenduse teeb ainulaadseks võimalus automaatselt koostada joonisel oleva mööbli spetsifikatsioon koos orienteeruva maksumusega.
ThulemaCADi saab alla laadida siit

Loe edasi Sulge

Thulema uued tooted

14. juuli 2015

Thulema tootevalikusse on lisandunud uued tulijad – selge ilmega jõuliste laudade seeria Kiri ja riiulisüsteem Kord.

Kiri lauad on kaetud naturaalse linoleumiga, saarepuust jalad ja jalgade lehtterasest kinnituskonstruktsioon loovad kaasaegse ja värske terviku. Seeriasse kuuluvad töölauad, nõupidamiste laud ja ümmargune laud väiksemate koosistumiste tarbeks. Lisaks võib valida laua alust varjava villasest kangast sirmi, lauapealse sirmi või elegantse ja omanäolise pliiatsisahtli. Töölauale omaselt on lauad kõrgusreguleeritavad.

Riiulisüsteem Kord on lihtne ja konkreetne moodulsüsteem, mida luues on peetud silmas eelkõige lõppkasutaja mugavust, praktilisi mõõte ja ka hõlpsat montaaži. Riiuli nutikas konstruktsioon võimaldab paigutada tagaseinu kummale poole tahes, tehes nii võimalikuks mööbli kahepoolse kasutuse. Kõrgusi on riiulil kaks: madal 3 vahega ja kõrgem 5 vahega riiul.

Kiri ja Kord moodustavad terviku ja loovad büroos keskkonna, mis on samal ajal koduselt hubane ja töiselt asjalik.

Loe edasi Sulge

Kitman Thulema uuendab masinaparki ja tõstab oma tootmisvõimekust

10. juuli 2015

Kitman Thulema AS uuendab oma masinaparki ja tõstab EASi kaasabil oma tootmisvõimekust võrreldes senisega kahekordselt. Projekti „Suurinvestori toetus tööstusettevõtjale“ raames tehakse investeering mahuga 3,24 mil eur, millest EASi toetus moodustab 800 000 eur, ülejäänud on omafinantseering. Suuremahulise ehituse ja ümberkorralduse käigus vahetatakse Kitman Thulema Asi tootmises välja 14 seadet, mis annab ühtlasi võimaluse korrigeerida tootmise igapäevast logistikat ja läbi selle tõsta efektiivsust. Projekti tegevused peavad olema lõpetatud hiljemalt 31. augustiks.

Loe edasi Sulge