Krogi uuenenud värvipalett

7. juuni 2019

Thulema Krog-seeria on saanud uuenenud värvipaleti. Krog on jätkuvalt rabavalt lihtne; selles on olemas kõik vajalik ning välja on jäetud kellad ja viled, mille eest peale maksta.

Krogi sarja tööpinnad on valmistatud vastupidavast ja kergesti hooldatavast 22 mm melamiinkattega plaadist. Tööpinna valikus on 3 erinevat värvitooni (valge / kivihall / terashall) ja 3 puiduimitatsiooni (kask / hele saar / pähkel). Sahtliboks ja abipinna korpus on tehtud 19 mm paksusest valge, hele- või tumehalli viimistlusega melamiinplaadist.

Krogi töökohale panevad punkti värskendavalt rõõmsavärvilised lisaelemendid (kaustahoidjad, lauariiulid, tööpinda jätkavad kliendilauad, sirmid), mis loovad mugavust ja isikupära. Töökohtade lisaelemendid on valmistatud õhukesest ja vastupidavast MDF-plaadist ning saadaval viies värvitoonis: klassikud koorekarva valge ja hõõguv tellispunane, uute valikutena oliivroheline, mannavaht ja Sargasso mere sinine. Mööbli metalldetailid on pulbervärvitud halli või valget värvi.

Krogi värvipaleti uuendustega kaasnevad uuendused ka kappide värvivalikus. Hele saar asendab valgendatud tamme viimistluse Moi ja More kappide melamiinide valikus ning More kappidele saab aktsendiks tellida värvitud MDF-plaadist uksi viies erinevas värvitoonis: klassikud koorekarva valge ja hõõguv tellispunane, uute valikutena oliivroheline, mannavaht ja Sargasso mere sinine.

Loe edasi Sulge

Toimus järjekordne ESL akadeemia

31. mai 2019

29. mail toimus PK salongis ESLi akadeemia teemal „Akustika – hea ruumi osa“. Natuke teooriat, palju praktilisi kogemusi ja kasulikke nõuandeid jagasid Carl Jemtelius Zilenziost (ettekande teemal “How to address the noise people make”) ja Kaupo Kõrven Akustikainsener OÜst (loeng “Ruumiakustika ja selle mõju”).

Kitman Thulema Eesti Sisearhitektide Liidu toetajaliikmena andis oma tagasihoidliku panuse ettevõtmise õnnestumisse. Zilenzio toodetega saab sellest kevadest tutvust teha Thulema salongis.

Loe edasi Sulge

Trendid ja tehnoloogia

23. mai 2019

22. mail vestis Thulema salongis huvilistele trendidest ja tehnoloogiatest Pablo Limeres, Forma 5 regioonijuht.

Tehnoloogia muudab kontoreid, aga eelkõige muudab tehnoloogia äri olemust ja ärimudeleid. Sisustuslahendused peavad ajaga kaasas käima ja aitama inimestel tulemusi saavutada. „The office is not a place, it is a mood,“ ütles Pablo Forma 5 tootearenduse lähtekohtadest rääkides.

Esitlusel tutvustatud prototüüpidest on Bow juba tootmises; ülejäänud saavad tootmisküpseks lähikuudel. Ning Pablo poolt lahkesti lubatud Forma5 kataloogid, kus sees kõik vanad hääd klassikud ja tuttuued tooted, jõuavad salongi suve keskpaigas.

 

Loe edasi Sulge

Istu vähem, liigu rohkem!

2. mai 2019

Kui keegi mõtleb eluteel valitsevatele ohtudele, siis istumiseks kasutatavat tooli ei oskaks ta ilmselt sinna nimekirja panna. Aga paljud uuringud ütlevad, et just tool on üks suurimaid riske me tervisele. Pealkirjad terviseportaalides kuulutavad kurja: „Kauem kui 30 minutit järjest istumist paneb kontoritöötaja tervise ohtu“, „Mida rohkem istud, seda suurem on risk surra terviseprobleemide tõttu“. Tunnustatud Mayo kliiniku meditsiiniprofessorile dr. James Levine’ile on omistatud kogunisti ütlemine: „Istumine on ohtlikum kui suitsetamine või langevarjuhüpped ning tapab enam inimesi kui HIV viirus.“

Teadusuuringud kinnitavad tõesti, et pikalt istumine ja sundasendid tõstavad krooniliste tervisehädade (lihaskonna probleemid, seljavaevused, südame-veresoonkonna haigused, diabeet, aga ka vaimse tervise häired) riski. Tööfüsioterapeudil on probleemide lahendamiseks lihtne retsept, mille põhilisteks märksõnadeks on „istu vähem, liigu rohkem, seisa püsti“. Kuidas seda teha?

Üheks kõige lihtsamaks lahenduseks on elektriliselt kõrgusreguleeritav töölaud. Istu/seisa-tüüpi lauad võimaldavad kõigest ühe nupuvajutusega päeva jooksul mitmeid kordi tööasendit muuta, mis aitab vältida sundasendeid ning hoida keha ja vaimu pika tööpäeva vältel värskena. Lahenduse võti ei ole muidugi laud ise, aga pakutavate võimaluste kasutamine ehk tööasendite vahetamine ja enese liigutamine. Vahet ei ole, kas seisad staatiliselt või istud staatiliselt, mitteliigutamine on ühtviisi halb – meie kehad on loodud liikuma. Alustada võiks tasapisi – täiesti piisav on alustuseks veerand töölaua taga veedetavast ajast seista ja liikuda ning järk-järgult seismise osakaalu suurendada – tööfüsioterapeudid ütlevad, et eesmärk võiks olla töötada pool tööpäeva seistes ja liikudes.

Kõhklused, kas võtta seisukõrgusele reguleeritavad lauad kasutusele või mitte, peaks hajutama fakt, et vägagi ergnoomikateadlikus Skandinaavias on juba ligi 90% töökohti varustatud kõrgusreguleeritavate laudadega. CDC poolt 2011. aastal läbi viidud uuringu tulemused näitasid, et 87% uuringus osalenutest tundsid end mugavamalt, 87% energilisemalt, 75% tervemalt, 71% fokuseeritumalt, 66% tulemuslikumalt, 62% õnnelikumalt ja 33% stressivabamalt peale seda kui nende töökohad sisustati istu/seisa-tüüpi laudadega.

Muide, seisuasendis töö tegemine ei ole sugugi viimase aastakümne leiutis – püsti töötamist harrastanud juba näiteks Leonardo da Vinci, Benjamin Franklin, Ernest Hemingway ja Winston Churchill.

Teine nipp on aktiivne istumine. Treenerid on juba kasutanud istumispalle aastaid keha sise- ja korsetilihaste ning tasakaalutunnetuse parandamiseks – pall on ümmargune ning sellel püsimiseks peab end pidevalt veidi pingutama ja liigutama. Kõige suuremat tööd teevad seejuures keha sisemised lihased, kõhu- ja seljalihased. Selline väike märkamatu liikumine kulutab kaloreid ja tõstab lihaste toonust, parandab rühti ja tasakaalutunnetust.

Hea uudis on see, et istumispalli põhimõte on kolinud ka uutesse töötooli mudelitesse. Erinevad tootjad nimetavad seda mehhanismi erinevalt, aga põhimõte on neil kõigil sama – sellistel töötoolid saab mugavalt võtta sisse mistahes asendi, sest tooli iste liigub kasutajaga kaasa – lisaks traditsioonilise töötooli ette-taha liikumisele liiguvad sellised istmed kasutajaga koos ka küljelt küljele.

Nö lihtsa trenni õhinas ei tohiks siiski unustada siiski päriselt liikumist. Aktiivselt liikuda ei ole tegelikult üldse nii keeruline kui ette kujutatakse. On hulk väga lihtsaid viise natuke rohkem füüsilist tegevust oma päevadesse planeerida:

  • mine trepist selmet korruste vahel liftiga liikuda;
  • jaluta kolleegi juurde ja räägi temaga näost näkku selmet e-kiri saata;
  • ära söö lõunat oma töölaua taga, vaid võta ette lühike jalutuskäik naabermajas asuvasse lõunarestorani;
  • tee kõnnikoosolek ehk ühenda koosolek jalutuskäiguga vabas õhus.

Kuigi töötaja ei saa omale ergonoomilist kontoritooli nõuda, võiks selle pakkumine olla iga tööandja huvides. Ergonoomiline töökoht kasvatab kogu organisatsiooni tulemuslikkust: õnnelikud ja terved töötajad on tulemuslikumad ja aitavad organisatsioonil eesmärke saavutada.

Tulemuslike töökohtade sisustuslahendusi küsige Thulema salongist.

 

Artikkel ilmus Äripäeva lisas “Ärikinnisvara ja -haldus” veebruaris 2019

Loe edasi Sulge

Bruno järelkaja

15. oktoober 2018

Elukeskkondliku toote kategoorias hakkas silma avatud planeeringuga töökeskkonna mööbelÜha enam räägitakse avatud kontoriruumi eeliste kõrval ka puudustest: süvenenult tööd teha on võimatu, kaob privaatsus, pidev mürataust tekitab stressi. See on põhjus, miks mõeldakse välja helisummutavaid ja ruumis eralduda võimaldavaid tooteid.

Selle konkursi heaks näiteks on tooted, mis on valminud kvaliteedi poolest tuntud tootjate ja disainerite koostöös. Pehme mööbli seeria August (disainer Pent Talvet, tootja Softrend) koosneb kõrgete helisummutavate seinte ja katusega tugitoolidest ning diivanitest, mis lubavad ruumi luua eri suuruses privaatseid saarekesi. Diivanite-tugitoolide sari Nesto (disainer Martin Saar, tootja Borg) aitab tekitada mikrokeskkonna privaatseks tööks või puhkuseks. Sellesse rubriiki klapib ka töölaua tööstuslikust vildist sirm Somus (disainer Liisa Kuusik, tootja Kitman Thulema), mis aitab summutada heli ja näeb ka esteetiline välja.

Ene Läkk “Luua või mitte luua? Uue toote küsimus”, Sirp 28.09.2018

Loe edasi Sulge

Disainiööl Thulema salongis

6. september 2018

Kutsume sind osa võtma Disainiöö üritustest Thulema salongis 12. ja 13. septembril.
Seekordsed külalised ja lektorid keskenduvad inimsõbralikkusele kontoris ja ruumis üldisemalt: Martin Pärn räägib uutest suundumustest tööruumi korraldamisel, Valdo Ruul tutvustab inimesekeskse valgustuse ideed ning Karsten Buchfelner Wagnerist tutvustab disainiauhindadega pärjatud innovaatilisi toole, mida on võimalik ka kohapeal proovida. Täpsema sisututvustuse ja ajakava leiad allpool.

Tule ning veeda mõnusalt aega meie hubases salongis Pärnu mnt 158, Tallinnas, suhtle oma ala proffidega ning lase end uutest ideedest inspireerida!

Disainiöö festivali nädalal, 10.-14. septembril oleme avatud tavalisest kauem: 9-18.

12. septembril 2018. a. kell 14

Inimesekeskne valgustus / Human Centric Lighting

Valgusel on suur mõju inimestele. Valgus stimuleerib meid ja mõjutab meie meeleolu ja aktiivsuse taset. Inimesekeskse valgustuse lahendused toetavad inimeste ööpäevast rütmi, parandavad keskendumisvõimet, ennetavad unehäireid ja parandavad meie üldist heaolu. Selline uue valguse kasutamine on saanud võimalikuks tänu uutele teadmistele valguse bioloogilise mõju kohta ja hiljutistele valgustustehnoloogia uuendustele.

Teemat ja võimalusi tutvustab Valdo Ruulning esitleme Glamoxi ja Luxo nutikaid valgusteid ning valgusjuhtimissüsteeme.

Lisa Facebook’i üritus oma kalendrisse

13. septembril 2018. a. kell 13

Homne kontor

Tänane töö nõuab uusi tavasid ja homseid ruume. Thulema tootepere peamine autorMartin Pärn (Iseasi) räägib sellest, kuidas me peatselt kontoris töötame.

13. septembril 2018. a. kell 14

Well-being in All Areas

Ka kõige mugavam tool muutub ebamugavaks, kui seal pikalt istuda. Seevastu istudes liikuvuses püsimine ei lase tüüpilistel istuvast tööst tulenevatel vaevustel tekkida. Saksa tootja Wagner on tuntud oma dünaamiliste toolide poolest, mis aitavad selja tervist hoida.
Karsten Buchfelner tutvustab Wagneri värskeid kuid juba paljude disainiauhindadega pärjatud innovaatilisi toole.

Lisa Facebook’i üritus oma kalendrisse

Loe edasi Sulge

Tulekul: Thulema kontorimööblit näeb teleekraanidel

12. detsember 2017

2018. aasta sügisel ETV eetrisse jõudva telesarja “Pank” meeskond on avaldanud esimesed kaadrid, mis lasevad eesootavast pisut aimu saada. Seriaali keskmes olevat jõukat panka sisustab Thulema aegumatu mööbel.

Seriaal “Pank” asetab fookusesse ühe riigi, kahe panga ja terve rea inimeste võidud ning kaotused. Kümne tunni jooksul rullub vaatajate ees lahti draama 1990ndate Eestist: spetsiifilisest ajajärgust, mis jättis kõigisse jälje − kellesse haava, kellesse jumaliku käepuudutuse.

Seriaal jõuab eetrisse 2018. aasta septembris ERR-is. Sari valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

“Riigis, kus leiba sai talongiga ning restorani pääsemiseks oli vaja šveitserile 25 rubla anda, muutus ühel hetkel kõik. Tänavatele tuli suhkruvatt ja erataksod, valuutapoodidest võis osta sulejopesid ja sukkpükse, igaüks võis erastada korteri või teha oma firma. Mõned tegid oma panga,” seisab telesarja Facebooki lehel oleva treileri kirjelduses.

Loe edasi Sulge