Blocks

Uudistooted Zilenziolt

26. juuni 2020

Thulema hea partner Zilenzio on turule toonud kaks vahvat akustiliste ruumijagajate perekonda.

Blocks on muhe ruumijagajate süsteem, mis võimaldab jagada ruumi, ruumi pidevalt ümber mängida ja samal ajal parandada ka ruumi akustikat. Täiesti tööriistavabalt on võimalik luua omale meelepäraseid kujundeid ja värvikombinatsioone kasutades 3 erinevas mõõdus mooduleid. Tootja kinnitusel võib Blockside peal ka istuda, aga ohutuse huvides tuleb siiski märkida, et Blocks ei ole istmeks loodud ja ei soovitaks “2.korrusest” kõrgemale istuma ronida.

Zorla on ratastel multifunktsionaalne ruumijagaja – lisaks ruumi liigendamisele parandab Zorla ruumi akustikat ja toob ruumi rohelist ilu – lillekasti saab täita kunsttaimedega või kontorisõbralike potililledega. Ja lihtsalt lillekastiga akustilise ruumijagaja asemel võib valida veel funktsionaalsema lahenduse lisades ruumijagaja ühele poole raamaturiiuli.

Loe edasi Sulge

18. maist salong taas avatud

15. mai 2020

Enam ei pea ette helistama või akna taga lehvitama – esmaspäevast oleme jälle ametlikult avatud.
Kõigi tervise huvides hoiame jätkuvalt sõbralikult distantsi ja peame kinni 2+2 reeglitest, peseme usinasti käsi ja desinfitseerime pindu.
Kohtumisteni.

Loe edasi Sulge

Salong ajutiselt suletud

16. märts 2020

TÄIENDATUD 30. MÄRTSIL

Hea klient

Seoses koroonaviiruse levikuga Eestis ja sooviga hoida oma kolleegide ning klientide tervist on Thulema salong eriolukorra lõpuni avatud ainult virtuaalselt.

Kogu Thulema müügitiim töötab kodukontoris ning on meilide ja mobiiltelefonide teel kättesaadavad salongi tavapärasel tööajal E-R kell 9-17. Meiega saab ühendust e-posti aadressil thulema@kitmanthulema.ee. Päringud saab teele saata ka kodulehe kontaktivormi ja sõnumiga Thulema Facebooki konto kaudu.

Veebisalong www.thulema.ee on avatud ööpäevaringselt.

Kitman Thulema tehas töötab ning kaupade tarnimine ja paigaldamine jätkub. Osaliselt võivad tarned viibida, sest alates 23. märtsist on eriolukorra tõttu suletud tehased Itaalias ja 30. märtsist tehased Hispaanias. Oleme valmis pidevalt muutuvale olukorrale operatiivselt reageerima ja teavitame oma kliente jooksvalt kõigist muudatustest.

Kui kellelgi tekib küsimusi seoses enda tellimusega, palun võtke meiega kindlasti ühendust thulema@kitmanthulema.ee.

Tervist kõigile ja hoiame üksteist!

Teie Thulema

Loe edasi Sulge

Sportlandi kontor

12. detsember 2019

Baltikumi suurim spordi- ja vabaaja tooteid müüv ja turundav ettevõte Sportland, kelle missiooniks on muuta noorte inimeste elu huvitavamaks, paremaks ja emotsionaalsemaks läbi enda poolt pakutavate toodete ning teenuste, uuendas oma kontorit. Missioonis sisalduv ambitsioon huvitavamaks, paremaks ja emotsionaalseks kajastub ka värskenduskuuri läbinud töökeskkonnas. Ja see kontor pole veel kaugeltki valmis, vaid areneb ja uueneb pidevalt koos Sportlandiga.

Aitäh, hea Sportlandi pere, et Kitman Thulema sellele teekonnale kaasa võtnud oled!

Loe edasi Sulge

Krogi uuenenud värvipalett

7. juuni 2019

Thulema Krog-seeria on saanud uuenenud värvipaleti. Krog on jätkuvalt rabavalt lihtne; selles on olemas kõik vajalik ning välja on jäetud kellad ja viled, mille eest peale maksta.

Krogi sarja tööpinnad on valmistatud vastupidavast ja kergesti hooldatavast 22 mm melamiinkattega plaadist. Tööpinna valikus on 3 erinevat värvitooni (valge / kivihall / terashall) ja 3 puiduimitatsiooni (kask / hele saar / pähkel). Sahtliboks ja abipinna korpus on tehtud 19 mm paksusest valge, hele- või tumehalli viimistlusega melamiinplaadist.

Krogi töökohale panevad punkti värskendavalt rõõmsavärvilised lisaelemendid (kaustahoidjad, lauariiulid, tööpinda jätkavad kliendilauad, sirmid), mis loovad mugavust ja isikupära. Töökohtade lisaelemendid on valmistatud õhukesest ja vastupidavast MDF-plaadist ning saadaval viies värvitoonis: klassikud koorekarva valge ja hõõguv tellispunane, uute valikutena oliivroheline, mannavaht ja Sargasso mere sinine. Mööbli metalldetailid on pulbervärvitud halli või valget värvi.

Krogi värvipaleti uuendustega kaasnevad uuendused ka kappide värvivalikus. Hele saar asendab valgendatud tamme viimistluse Moi ja More kappide melamiinide valikus ning More kappidele saab aktsendiks tellida värvitud MDF-plaadist uksi viies erinevas värvitoonis: klassikud koorekarva valge ja hõõguv tellispunane, uute valikutena oliivroheline, mannavaht ja Sargasso mere sinine.

Loe edasi Sulge

Toimus järjekordne ESL akadeemia

31. mai 2019

29. mail toimus PK salongis ESLi akadeemia teemal „Akustika – hea ruumi osa“. Natuke teooriat, palju praktilisi kogemusi ja kasulikke nõuandeid jagasid Carl Jemtelius Zilenziost (ettekande teemal “How to address the noise people make”) ja Kaupo Kõrven Akustikainsener OÜst (loeng “Ruumiakustika ja selle mõju”).

Kitman Thulema Eesti Sisearhitektide Liidu toetajaliikmena andis oma tagasihoidliku panuse ettevõtmise õnnestumisse. Zilenzio toodetega saab sellest kevadest tutvust teha Thulema salongis.

Loe edasi Sulge

Trendid ja tehnoloogia

23. mai 2019

22. mail vestis Thulema salongis huvilistele trendidest ja tehnoloogiatest Pablo Limeres, Forma 5 regioonijuht.

Tehnoloogia muudab kontoreid, aga eelkõige muudab tehnoloogia äri olemust ja ärimudeleid. Sisustuslahendused peavad ajaga kaasas käima ja aitama inimestel tulemusi saavutada. „The office is not a place, it is a mood,“ ütles Pablo Forma 5 tootearenduse lähtekohtadest rääkides.

Esitlusel tutvustatud prototüüpidest on Bow juba tootmises; ülejäänud saavad tootmisküpseks lähikuudel. Ning Pablo poolt lahkesti lubatud Forma5 kataloogid, kus sees kõik vanad hääd klassikud ja tuttuued tooted, jõuavad salongi suve keskpaigas.

 

Loe edasi Sulge

Istu vähem, liigu rohkem!

2. mai 2019

Kui keegi mõtleb eluteel valitsevatele ohtudele, siis istumiseks kasutatavat tooli ei oskaks ta ilmselt sinna nimekirja panna. Aga paljud uuringud ütlevad, et just tool on üks suurimaid riske me tervisele. Pealkirjad terviseportaalides kuulutavad kurja: „Kauem kui 30 minutit järjest istumist paneb kontoritöötaja tervise ohtu“, „Mida rohkem istud, seda suurem on risk surra terviseprobleemide tõttu“. Tunnustatud Mayo kliiniku meditsiiniprofessorile dr. James Levine’ile on omistatud kogunisti ütlemine: „Istumine on ohtlikum kui suitsetamine või langevarjuhüpped ning tapab enam inimesi kui HIV viirus.“

Teadusuuringud kinnitavad tõesti, et pikalt istumine ja sundasendid tõstavad krooniliste tervisehädade (lihaskonna probleemid, seljavaevused, südame-veresoonkonna haigused, diabeet, aga ka vaimse tervise häired) riski. Tööfüsioterapeudil on probleemide lahendamiseks lihtne retsept, mille põhilisteks märksõnadeks on „istu vähem, liigu rohkem, seisa püsti“. Kuidas seda teha?

Üheks kõige lihtsamaks lahenduseks on elektriliselt kõrgusreguleeritav töölaud. Istu/seisa-tüüpi lauad võimaldavad kõigest ühe nupuvajutusega päeva jooksul mitmeid kordi tööasendit muuta, mis aitab vältida sundasendeid ning hoida keha ja vaimu pika tööpäeva vältel värskena. Lahenduse võti ei ole muidugi laud ise, aga pakutavate võimaluste kasutamine ehk tööasendite vahetamine ja enese liigutamine. Vahet ei ole, kas seisad staatiliselt või istud staatiliselt, mitteliigutamine on ühtviisi halb – meie kehad on loodud liikuma. Alustada võiks tasapisi – täiesti piisav on alustuseks veerand töölaua taga veedetavast ajast seista ja liikuda ning järk-järgult seismise osakaalu suurendada – tööfüsioterapeudid ütlevad, et eesmärk võiks olla töötada pool tööpäeva seistes ja liikudes.

Kõhklused, kas võtta seisukõrgusele reguleeritavad lauad kasutusele või mitte, peaks hajutama fakt, et vägagi ergnoomikateadlikus Skandinaavias on juba ligi 90% töökohti varustatud kõrgusreguleeritavate laudadega. CDC poolt 2011. aastal läbi viidud uuringu tulemused näitasid, et 87% uuringus osalenutest tundsid end mugavamalt, 87% energilisemalt, 75% tervemalt, 71% fokuseeritumalt, 66% tulemuslikumalt, 62% õnnelikumalt ja 33% stressivabamalt peale seda kui nende töökohad sisustati istu/seisa-tüüpi laudadega.

Muide, seisuasendis töö tegemine ei ole sugugi viimase aastakümne leiutis – püsti töötamist harrastanud juba näiteks Leonardo da Vinci, Benjamin Franklin, Ernest Hemingway ja Winston Churchill.

Teine nipp on aktiivne istumine. Treenerid on juba kasutanud istumispalle aastaid keha sise- ja korsetilihaste ning tasakaalutunnetuse parandamiseks – pall on ümmargune ning sellel püsimiseks peab end pidevalt veidi pingutama ja liigutama. Kõige suuremat tööd teevad seejuures keha sisemised lihased, kõhu- ja seljalihased. Selline väike märkamatu liikumine kulutab kaloreid ja tõstab lihaste toonust, parandab rühti ja tasakaalutunnetust.

Hea uudis on see, et istumispalli põhimõte on kolinud ka uutesse töötooli mudelitesse. Erinevad tootjad nimetavad seda mehhanismi erinevalt, aga põhimõte on neil kõigil sama – sellistel töötoolid saab mugavalt võtta sisse mistahes asendi, sest tooli iste liigub kasutajaga kaasa – lisaks traditsioonilise töötooli ette-taha liikumisele liiguvad sellised istmed kasutajaga koos ka küljelt küljele.

Nö lihtsa trenni õhinas ei tohiks siiski unustada siiski päriselt liikumist. Aktiivselt liikuda ei ole tegelikult üldse nii keeruline kui ette kujutatakse. On hulk väga lihtsaid viise natuke rohkem füüsilist tegevust oma päevadesse planeerida:

  • mine trepist selmet korruste vahel liftiga liikuda;
  • jaluta kolleegi juurde ja räägi temaga näost näkku selmet e-kiri saata;
  • ära söö lõunat oma töölaua taga, vaid võta ette lühike jalutuskäik naabermajas asuvasse lõunarestorani;
  • tee kõnnikoosolek ehk ühenda koosolek jalutuskäiguga vabas õhus.

Kuigi töötaja ei saa omale ergonoomilist kontoritooli nõuda, võiks selle pakkumine olla iga tööandja huvides. Ergonoomiline töökoht kasvatab kogu organisatsiooni tulemuslikkust: õnnelikud ja terved töötajad on tulemuslikumad ja aitavad organisatsioonil eesmärke saavutada.

Tulemuslike töökohtade sisustuslahendusi küsige Thulema salongist.

 

Artikkel ilmus Äripäeva lisas “Ärikinnisvara ja -haldus” veebruaris 2019

Loe edasi Sulge